Koberce z Mujkoberec

Oblečte svoji podlahu do elegance

Doplňte svůj interiér o koberce, které vám zpříjemní pobyt doma a vytvoří ve vašem bytě útulnou atmosféru, do níž se budete rádi vracet. Pečlivě vybraný koberec dokáže zdůraznit klady a skrýt případné nedostatky vašeho bytu. Stačí ho jen šikovně vybrat.

Máme pro vás koberce všech vzorů a barev

Škála vzorů, materiálů i barev kusových i celoplošných metrážových koberců je v dnešní době nepřeberná. Na výběr toho správného kousku si ale vyhraďte dostatek času. Investice do koberce není úplně zanedbatelná a obvykle ho vybíráme na několik let. Jiné nároky klademe na univerzální kusový koberec, který se hodí do obývacího i dětského pokoje a v případě nouze zastane čestné místo i v ložnici. Jinak budete přistupovat ke koupi veselého dětského koberce, který vaši potomci do roka uvedou mimo provoz.

Vyberte si ten svůj

Prozkoumejte nabídku koberců na vyhledávači Ferni a najděte si ten pravý koberec pro vás. Najdete u nás rozmanité druhy a dekory koberců, které se hodí do každého interiéru. Vybírejte z metrážových koberců s různou výškou vlasu, jež vkusně vyplní celou plochu místnosti a vytvoří příjemně měkkou a jednoduše udržovatelnou podlahu. Nebo zaměřte pozornost na kusové koberce, které nenásilně oživí i interiér obyčejného vzezření. Jak vybrat vhodný koberec?

Zaměřte se na materiál

Kromě barevného ladění a celkového vzezření koberce se zaměřte především na materiál, který úzce souvisí s cenou. Koberce z umělého vlákna (polyester, polyakryl, a podobně) s nízkými výrobními náklady jsou samozřejmě levnější, často výrazně, než kousky z přírodních materiálů, jako například bavlna, vlna či dokonce hedvábí.

Koberec z přírodních vláken by chtěl mít doma každý, na druhou stranu i syntetické koberce skýtají řadu výhod. Kromě již zmíněné nižší ceny jsou odolné proti roztočům a hodí se tak pro alergiky, mají dobré antistatické vlastnosti a jsou tvarově i barevně stálé. Přírodní koberce zase disponují schopností rychlé regenerace po zátěži, časem z nich ale začnou vypadávat vlákna.

A na účel použití

Koberec do chodby, kuchyně a dalších frekventovaných částí bytu, volte spíše z tmavých odstínů, případně se spoustou geometrických vzorů, které dokážou šikovně skrýt drobné nečistoty, bláto a zbytky jídla. Světlejší jednobarevné koberce, které vyžadují častější údržbu, se hodí naopak spíše do ložnic, relaxačních částí obývacích pokojů a obecně do méně frekventovaných částí bytu. Máte už jasno, jaký bude ten váš?